Туган як музее хезмәткәрләре Менделеевск шәһәре "рус радиосы А. С. Попов" музеенды булдылар

Тарихы музейлары, шәхси коллекция кызыктыргыч. Чөнки еш кына иске экспонатлар җыю зур фондларга әверелә.

Бөтенроссия конференциясендә "Туган як" Чаллы шәһәрендә, кайда һәм яңгырады чакыру Соколки авылы, Мамадыш районы.

Увлечением Василий Александрович булды радиоаппаратура. Радиостанциясе, приемники һәм телевизорлар - ул инде тарих. Шәхси владении урнашкан техника советлар вакыт. Башта, коллекциясе хранилась фатирда, әмма вакытлар узу белән, переросла кысалар тораклар, һәм талђп итте аннан арттыру суктырылган.
Соң увлекательной экскурсия булды һәм алмашу экспонатоми. Музей директоры Елена Мещерякова преподнесла бүләк итте радиоприемник бер шәхси фонды, ә Василий Тихонов фарфоровую статуэтку. Тиздән экспонатлар сузылачак үз урыннар күргәзмәләр, музей.
Казан кремле музей радио берөзлексез кем белән мавыга радиотехникой.

06.07.2018 13:37